Aktualno
Vključimo mlade v medije in v njihovo soustvarjanje
Kako lahko mladi postanejo bolj aktivni soustvarjalci medijskih vsebin ter kako jih lahko tradicionalni in novi mediji bolj nagovorijo in vključijo v svoje delovanje?
Glasujte za nas: nominirani smo za nagrado SocialMarie!
Potegujemo se tudi za nagrado občinstva, pri čemer potrebujemo vašo pomoč! Za nas lahko glasujete do 16. aprila.
V EU nam bodo na glavo prej kot bombe »padle« lažne novice
Konferenca Vpliv lažnih novic na življenje v Evropski uniji je odprla vprašanja o vplivu dezinformacij na evropske demokracije in na naše vsakdanje življenje.
Mladi lokalni novinarji v radijskem studiu
Učenci OŠ Brusnice, OŠ Črni Vrh in OŠ Komenda-Moste ter trije Časorisovi mladi novinarji so v okviru mentorskega programa YoCoJoin raziskovali vlogo novinarstva v lokalnih skupnostih.
Vabljeni na konferenco o vplivu lažnih novic na življenje v Evropski uniji
Kako lažne novice in dezinformacije vplivajo naše vsakdanje življenje v Evropski uniji? S kakšnimi izzivi se soočamo zaradi njih? Kako se jim lahko zoperstavimo?
Osnovnošolce zanima odgovorna raba medijev
Osnovnošolci se želijo pogovarjati o izkušnjah z družbenimi omrežji. Prav tako jih zanima odgovorna raba medijev. To je pokazal naš projekt Medijska (ne)pismenost in duševno zdravje otrok.
Prosto delovno mesto
Naziv delovnega mesta je urednik/ca novinar/ka in vodja projektov.
Povej naprej: Film kot učno orodje
Film prikazuje, kako mladi doživljajo vsebine na spletu ter kako jim mediji lahko pomagajo razumeti sebe in svoja čustva.
Medijska pismenost, veščina za bolj vključujočo družbo
Na OŠ Cvetka Golarja v Škofji Loki smo za učitelje izpeljali delavnico Medijska pismenost ali zakaj je kdaj dobro reči: »Nimam pojma!«. Potekala je v sklopu Tedna globalnega učenja (TGU). Medijska pismenost je skladna s sloganom TGU Povezani ljudje za vključujoč...